Fajčiarsky salónik

 

fajciarsky salonik Cafe Delice KosiceNašim zákazníkom ponúkame posedenie vo fajčiarskom salóniku, kde si pri skvelej káve môžu vychutnať svoje obľúbené cigary.

 

Ponuka cigár


Open Junior (Montecristo Habana)

Open Junior Montecristo HabanaZnačka Montecristo bola uvedená na trh v roku 1935 v továrni H. Upmann. Najpredávanejšia značka ručne balených kubánskych cigár Havana na svete. Majú veľmi výraznú, stredne silnú až silnú chuť. Na krabiciach sú motívy z románu Gróf Monte Christo.
Typ OPEN je vlajkovou loďou medzi cigarami Montecristo. Tabak použitý na ich výrobu pochádza z tých najlepších polí (vegas) regiónu Vuelta Abajo.
Slovo "junior" je ekvivalentom slova posledný, ale v ničom nezaostávajúci menší formát cigary. Svojou veľkosťou je predurčený pre kratšie fajčenie. Ide sa o, v dnešnej dobe, veľmi vyhľadávanú veľkosť, naviac so skvelými vlastnosťami.

Rozmer cigary:
Dĺžka: 11 cm
Priemer: 1,4 cm
Veľkosť prsteňa: 38
Veľkosť/tvar cigary: Trabucos

Orientačná doba fajčenia 30 - 50 minút.
Zem pôvodu: Kuba


Romeo y Julieta Coronitas En Cedro

Romeo Juliet Coronitas En CedroZnačka Romeo y Julieta je jednou z najznámejších na trhu. Založená v roku 1875, postupne preslávená od roku 1903, keď ju kúpil Rodriguez "Pepin" Fernandez.
Sú jemnej až stredne silnej chuti. Coronitas en Cedro je ručne robená cigara, radená do triedy Petit Cetre. Má skôr jemný charakter, chuť je bohatá a plná. Je určená všetkým fajčiarom vyznávajúcim ľahšie, delikátne cigary. Kratší Coronitas má jemné čokoládové a vanilkové tóny s bylinným nádychom. Aróma má príjemne cédrový charakter. Coronitas nie je ani silný, ani príliš veľký. Patrí k cenovo dostupným longfillerom, ktoré ako darček rozhodne poteší vkusným balením v cédrovom prúžku.

Rozmer cigary:
Dĺžka: 12,9 cm
Priemer: 1,6 cm
Veľkosť prsteňa: 40
Veľkosť/tvar dútniku: Corona

Orientačná doba fajčenia 30 - 50 minút.
Zem pôvodu: Kuba
Výrobca: Habanos S.A.


Romeo y Julieta Short Churchills

Romeo y Julieta Short ChurchillsZnačka Romeo y Julieta je jednou z najznámejších na trhu. Založená v roku 1875, postupne preslávená od roku 1903, keď ju kúpil Rodriguez "Pepin" Fernandez. Sú jemnej až stredne silnej chuti. Romeo y Julieta Short Churchills je, ako už názov napovedá, kratší formát cigary. Short Churchills je však veľmi kvalitný zástupca tejto značky. Perfektné prevedenie, výrazná chuť a vôňa.

Rozmery cigary:
Dĺžka: 12,4 cm
Priemer: 1,8 cm
Prstienok: 50
Veľkosť cigary: Short Churchills

Orientačná doba fajčenia 45 - 75 minút.
Zem pôvodu: Kuba
Výrobca: Habanos S.A.


La Aroma del Caribe Mi Amor

La Aroma del Caribe Mi AmorChuť kávy a orieška so sladkým. Kto má rád chuť nikaragujských cigár, určite musí vyskúšať aj cigaru La Aroma del Caribe Mi Amor, ktorá je navyše podporená kubánskym krycím listom.
Odporúčame užiť si cigaru La Aroma del Caribe Mi Amor so šálkou dobrej kávy alebo portským.

Zloženie cigary:
Krycí list: Kuba
Viazací list: Mexiko
Náplň: Nikaragua

Rozmery cigary:
Dĺžka: 12,7 cm
Priemer: 1,98 cm
Prstienok: 50
Veľkosť / tvar cigary: Robusto Boxpressed

Orientačná doba fajčenia 45 - 90 minút.
Výrobca: Jose Pepi Garcia / La Aroma del Caribe
Pôvod: Nikaragua


Joya de Nicaragua Cabinetta No.4 Robusto

Joya de Nicaragua Cabinetta No.4 RobustoCigara Cabinetta je špeciálna tým, že prepája tie najlepšie chute dvoch rôznych krycích listov v jednej cigare. Nespočetné množstvo chutí a vôní objavíte po zapálení tejto cigary v jeho krémovom dyme. Veľmi vyvážená chuť – prekvapí Vás pikantný nádych v jej jemnej smotanovej chuti.

Rozmery cigary:
Dĺžka: 12,9 cm
Priemer: 2,1 cm
Prstienok: 52
Veľkosť / tvar cigary: Robusto

Zloženie cigary:
Krycí list: Ecuador Connecticut Shade a Nicaraguan Habana Criollo
Viazací list: Nicaragua
Náplň: Nicaragua

Sila tabaku: jemný až stredne silný (2/5)
Orientačná doba fajčenia: 40 - 60 minút.
Výrobca: Joya de Nicaragua
Pôvod: Nikaragua


Rocky Patel Vintage 1999 Junior

Rocky Patel Vintage 1999 JuniorKrycí list: Connecticut
Sila tabaku: stredná

Rozmery cigary:
Veľkosť: 4 x 38
Dĺžka: 10,2 cm
Priemer: 1,5 cm

Pôvod: Honduras
Výrobca: Rocky Patel Cigars

 

 


Cain Daytona Torpedo

Cain Daytona TorpedoCigara Cain Daytona zostáva verná svojim koreňom v rade Cain a je len z listov ligero, no ligero v Daytone pochádza výhradne z Jalapa Valley. Jalapa ligero je viac uhladený ako ostatné ligero. Jalapa ligero a trojitá fermentácia robí z cigár Cain Daytona stredne silné cigary s jemnou a bohatou chuťou.

Rozmery cigary:
Dĺžka: 125 mm
Priemer: 15,0 mm

Krajina pôvodu: Jalapa Valley